fbpx

Akcja Lato w Mieście

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego! Jak co roku Miasto Lublin przygotowało wakacyjne propozycje, skierowane do dzieci i młodzieży z naszego miasta. Program Lato w Mieście 2022, przygotowany przez miejskie instytucje kulturalne, sportowe, społeczne i edukacyjne, jest dostępny na stronie Miasta Lublin.

W ramach tej akcji Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza do uczestnictwa w akcji Lato w mieście, podczas której będą organizowane spektakle i warsztaty:

Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu, reż. Katarzyna Kawalec

Spektakl w konwencji musicalu lalkowego. Główną bohaterką opowieści jest Żyrafa. Jej wędrówce w poszukiwaniu wody i deszczu towarzyszy nieco opryskliwy i bystry Żmij oraz wielobarwne Ptaki, których animacja będzie połączona z choreografią taneczną aktorów, tworząc układy mieniące się jak w kalejdoskopie. Dynamiczny spektakl podejmie palący obecnie temat: odpowiedzialności za innych oraz za planetę, na której żyjemy. Spektakl dedykowany dzieciom od lat 4.

Czas trwania spektaklu: 50 min.

Terminy: 28 czerwca – 1 lipca i 5 – 8 lipca, g. 11:00

Koszt: grupy zorganizowane: 20 zł/dziecko oraz 1 zł/opiekun

Wymagana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub mailowa miejsc!

Kontakt: Dział Organizacji Widowni, tel. 502 663 873, 691 910 201, email: organizacjawidowni@teatrandersena.pl

Warsztaty lalkarskie

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawowe rodzaje lalek teatralnych (m in. pacynka, kukła, lalka stolikowa, jawajka, tintamareska, lalka hybrydowa itp.) oraz spróbować swoich sił w ich animacji. Sprawdzimy, co to znaczy, że lalka się „topi”, czy to prawda, że lalki mogą robić wszystkie miny świata? Ile osób potrzeba, żeby lalka zaczęła żyć? Co robią kiedy śpimy? Warsztaty to szansa do rozwijania swojej kreatywności w konstruowaniu postaci, ale też oswajaniu w prezentacji scenicznej. To też niezwykła i wyjątkowa okazja do poznania zakulisowych tajemnic, zwyczajów teatralnych, ciekawostek dot. produkcji spektakli i lalek.

Czas trwania warsztatu: 45 min.

Terminy: 28 czerwca – 1 lipca, g. 12:00 – 12:45

Koszt: grupy zorganizowane: 250zł/grupa (grupa może liczyć max. 30 os.) w przypadku większej liczby osób, bądź chęci organizacji dwóch grup jednocześnie prosimy o kontakt.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna bądź mailowa!

Kontakt: Dział Edukacji Teatralnej, tel. 691 912 672, email: edukacja@teatrandersena.pl

Skip to content