Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Warsztaty dla grup zorganizowanych

Details

30 czerwca 2017 | 08:00 - 17:00 |

Miejsce

Lublin
20-111 Polska
Phone:
609 703 570
Website:
http://teatrandersena.pl/

Organizator

Teatr im. H. Ch. Andersena | Phone: 81-532 16 28 | Email: info@teatrandersena.pl | Website: http://teatrandersena.pl/

Wydarzenie Navigation

 

Mała Akademia Andersena

Zapraszamy dzieci do udziału w wyjątkowym kursie edukacji teatralnej, podczas którego młodzi adepci poznają specyfikę teatru lalek oraz wiedzę ogólną na temat teatru. Cykl czterech spotkań będzie zakończony wielkim finałem, gdzie każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat ukończenia Akademii Andersena. Wszystkie spotkania są prowadzone w formie warsztatowej.

1 – Teatr w walizce

Do walizki zostały zapakowane pozornie przypadkowe przedmioty, które będą stanowiły podstawę do dalszych zabaw teatralnych. Podczas zajęć będziemy układać swój scenariusz, tworzyć muzykę. Nie zabraknie też zabaw teatralnych ukierunkowanych na animację przedmiotu.

Warsztat jest dostosowany do konkretnej grupy wiekowej – przedszkola/klasy 1-3/klasy 4-6/

Czas trwania: godzina zegarowa

2 – Lalki – jak powstają i dlaczego żyją?

Na zajęciach odwiedzą nas wyjątkowi goście – lalki teatralne ze sztuk granych w naszym teatrze. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję poznać podstawy animacji kukłami, pacynkami, jawajkami i marionetkami, stanąć za parawanem i odegrać proste scenki teatralne.

Warsztat jest dostosowany do konkretnej grupy wiekowej – przedszkola/klasy 1-3/klasy 4-6/

Czas trwania: godzina zegarowa

3 – Scena i ja – występki teatralne

Warsztaty teatralne – gry i zabawy, podczas których uczestnicy w formie zabawy poznają podstawowe zasady występowania na scenie, będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi aktorzy.

Warsztat jest dostosowany do konkretnej grupy wiekowej – przedszkola/klasy 1-3/klasy 4-6/

Czas trwania: godzina zegarowa

 

Do udziału w warsztatach zapraszamy jedną klasę/grupę zorganizowaną (max 25 os.)

Warsztaty są prowadzone codziennie od wtorku do piątku przez cały sezon artystyczny (do czerwca), dlatego lekcje można rozłożyć w dowolnym terminie, np. raz w miesiącu. Można również zarezerwować pojedynczy warsztat

Istnieje możliwość zrealizowania warsztatów u Państwa w szkole/przedszkolu.

Zapisy: Małgorzata Adamczyk / edukacja@teatrandersena.pl / tel 691 912 672 (w godz. 7:30-15:30)

Cena: 8 zł/dziecko za warsztat

 

Warsztaty tematyczne do spektaklu

 

Zachęcamy Państwa do skorzystania z bezpłatnej oferty warsztatowej skierowanej do naszych młodych widzów. Uczestnicy bezpośrednio przed/po spektaklu mogą wziąć udział w warsztatach, wprowadzających/będących kontynuacją do spotkania teatralnego.

 

Czym są warsztaty tematyczne do spektaklu?

Pedagogika teatru daje bardzo dużo narzędzi pracy z dziećmi nad literaturą, bo opiera się na bezpośrednim doświadczeniu uczestnika. Przykładowo, młodzi czytelnicy charakteryzując daną postać nie siedzą w ławkach z zeszytem i książką w ręku, ale wychodzą na scenę i działają teatralnie. Nie chodzi tu zatem o przekazanie wiedzy w postaci ex cathedra, ale o koncentracje na jednym konkretnym zagadnieniu, np. w przypadku „Proszę Słonia” Ludwika Kerna – byłaby to kwestia przyjaźni i wykluczenia z grupy rówieśniczej. Teatralne ćwiczenia zespołowe pozwoliłby na zaaranżowanie danej sytuacji w zespole w sytuacji szkolnej i wspólne wypracowanie powodów takiego zachowania, reakcji na działanie. Taki sposób pracy z uczniem pozwala na głębsze przeżycie i osobiste doświadczenie, ale też rozwija kreatywność i wyobraźnię uczestników, może też stanowić doświadczenie umożliwiające szersze poznanie otaczającego nas świata i siebie nawzajem. Forma zabawowa dostosowana do wieku uczestnika powoduje, że dziecko chętnie i aktywnie wchodzi w proponowane działania. Jest to taki sposób pracy, który bawiąc uczy.

Jak się zapisać?

Lekcja może się odbyć w siedzibie teatru, bądź na Państwa życzenie, instruktor może poprowadzić spotkanie u Państwa w szkole, w sali lekcyjnej (bez ławek).

Chęć uczestnictwa w warsztatach należy zgłaszać przy rezerwacji biletów na spektakl.

Na jedne warsztaty zapraszamy jedną klasę lekcyjną (ok. 25 os.)

Informacje nt. przebiegu i formy warsztatów:

Małgorzata Adamczyk
Dział Edukacji Teatralnej
edukacja@teatrandersena.pl
691 912 672 (od wt-piątku, godz. 7:30-15:30)