fbpx

Teatr Lukla – historie, których nie znamy. Spektakl Improwizowany

Historie, których nie znamy to spektakl w 100% oparty na sugestiach publiczności. Improwizacja teatralna pozwala opowiadać historie, tworzyć postacie, relacje, kreować świat. Doświadczenia życiowe widzów, biorących udział w przedstawieniu oraz bogata przeszłość teatralna aktorów w połączeniu z „impro” to swoisty eksperyment, do którego chcemy zaprosić widzów. Spektakle improwizowane są każdorazowo wyzwaniem, skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie, co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione. Scena i widownia powołują do życia bohaterów, którzy następnie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów i widzów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia.

TEATR LUKLA – Aktorzy naszego teatru zostali wybrani spośród wielu innych wspaniałych aktorów. Dlaczego? Może zdecydowało o tym doświadczenie, może uroda, może przebojowość. Każdy z nas odnajduje w sobie pewne ilości tych wszystkich przymiotów… Łącznie spędziliśmy na scenie kilkadziesiąt lat, przeczytaliśmy miliony kartek scenariuszy a kilkadziesiąt mamy w głowach. Teraz postanowiliśmy zapuścić się w rejony mniej znane. Chcemy opowiedzieć Wam historie, których nie znamy. Stworzyć bohaterów, którzy Was i nas wzruszą, rozbawią, zadziwią. Podejmujemy wyzwanie najczystszej formie improwizacji modyfikując ją nieco na użytek własny i przyjemność publiczności.

Spektakl realizowany przy współpracy z Teatrem im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Na scenie zobaczymy: Wiolettę Tomicę, Basię Szarwiło, Karolinę Hordyjewicz (fortepian), Piotra Bublewicza, Bogusława Byrskiego, Adama Organistę.

16 stycznia 2019, g: 18:00, Sala Kameralna Teatru Andersena, Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1

bilety: 30 zł
Bilety do nabycia w kasie biletowej Teatru. Kasa jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 11.00-15.00 oraz 2 godziny przed spektaklem włączając w to weekendy, tel. 81 532 32 25, Kasa znajduje się na poziomie „0” Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1