Szewczyk Dratewka pokona Smoka… Porporoka?

Co wspólnego mają ze sobą kapusta, marchewka, jabłko, por i inne warzywa oraz Szewczyk Dratewka? Pozornie nic, ale gdy uruchomimy wyobraźnię, okaże się, że może wyjść z tego całkiem smaczna historia. A na taką najmłodszych wraz z rodzicami, już od 14 października, zaprasza Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

„Szewczyk Dratewka, czyli bajka do zjedzenia” to autorski projekt Wioletty Tomicy, Gabrieli Jaskuły oraz Bogusława Byrskiego – aktorów Teatru Andersena. Doskonale znana historia dzielnego Szewczyka Dratewki zostaje opowiedziana w kuchennej scenerii przy użyciu kuchennych sprzętów, w towarzystwie smaków i zapachów. Wszystkie postaci powstają na oczach widza. Cały baśniowy świat kreowany jest na oczach dzieci, a w czasie trwania opowieści z warzyw gotowana jest zupa.

– W czasach gdzie smartfon i fastfood są codziennością, naszym spektaklem próbujemy przekierować uwagę dzieci i ich opiekunów na kreatywne zabawy i zdrowe odżywianie, mówi Wioletta Tomica, aktorka i jeden z twórców przedstawienia.

Spektakl ma na celu rozbudzić wyobraźnię i pokazać, jak przyjemnie bawić się w teatr, używając prostych domowych przedmiotów. Adresowany jest do dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Powstał on we współpracy z IKEA. Sklep ten zapewnił elementy scenografii. Owoce i warzywa wykorzystywane w spektaklu dostarcza Lubelski Rynek Hurtowy S.A. Elizówka.