Pamiętacie kultowy czeski serial, w którym czarodziejski pierścień odgrywa dużą rolę? Przypominają Wam się Arabela, Ksenia, Król Hiacynt, Rumburak i Pan Majer? Te i inne postaci zobaczycie na scenie Teatru im. H. Ch. Andersena już od 8 grudnia w spektaklu „Arabela”.

Reżyserii podjął się Igor Gorzkowski, dramaturg, reżyser związany m.in. z Teatrem Ochoty. Jego teatr zakłada niemal intymny kontakt między aktorem a widzem. Jest oszczędny, minimalistyczny, bazujący na wyobraźni widza.

Wyobraźmy sobie, że obok naszego świata równolegle istnieje świat bajki. Co by było gdyby zawitały do nas, korzystając z magii, postacie ze świata bajki:  czarodzieje, księżniczki i królowie?

Adaptacja teatralna przenosi zdarzenia znane z serialu we współczesne realia. Przewodnikami po naszym świecie jest dwójka dzieci Jasiek i Marzenka, którzy chodzą do klasy III c. Jamnik Pajda znajduje w ogródku magiczny dzwoneczek. Tata Jaśka, aktor teatralny Karol Majer za pomocą dzwoneczka przyzywa Czarodzieja Rumburaka, który spełni jego każde życzenie. To spotkanie uruchamia lawinę fantastycznych  zdarzeń.

W przedstawieniu ograniczona została liczba serialowych wątków a część akcji  rozgrywająca się w telewizji przeniesiono do teatru. Światy: bajkowy i realny rozpisane zostały na plany: lalkowy i aktorski. Widzowie staną się partnerami w konstruowaniu akcji.

Z okazji zbliżającego się końca roku, teatr przygotował specjalną ofertę dla rodziców i ich dzieci – Rodzinnego Sylwestra w Andersenie. W programie spektakl „Arabela”, spotkanie z aktorami oraz poczęstunek. Bilety w cenie 70 zł/os. do kupienia TUTAJ.

Premiera spektaklu „Arabela” w sobotę, 8 grudnia o 17.00 w Sali Andersena w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 

Najbliższe spektakle:

9 grudnia – 15.00

22 grudnia – 16.00

23 grudnia – 12.00

29 grudnia – 16.00

30 grudnia – 12.00

31 grudnia – Rodzinny Sylwester w Andersenie – 17.00

foto: Maciej Rukasz