Mariolka, Henio i reszta bandy zawitają do Lublina. A to wszystko już 9 grudnia podczas premiery spektaklu „Dziób w dziób”. Teatr im. H. Ch. Andersena wypełni się bajkową scenografią oraz równie ciekawymi postaciami.

A to wszystko za sprawą współczesnego dramatu autorstwa Maliny Prześlugi. Jego adaptacji na deskach Teatru Andersena podjęła się Elżbieta Depta, laureatka Nagrody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Opowieść toczy się wokół bandy honorowych gołębi walczących z podwórkową kotką Dolores, którą to podejrzewają o zjedzenie ich towarzysza – Janusza. W pewnym momencie pojawia się wróbel Przemek, pragnący dołączyć do grupy. Jednak czy ten mały, szary ptak może kiedykolwiek zostać gołębiem?
Historia ta dotyka aktualnych tematów budowania poczucia wspólnoty oraz miejsca dla inności w grupie i konfliktu wartości. Dzięki wciągającej akcji i komediowemu nastrojowi, „Dziób w dziób” mogą oglądać widzowie w różnym wieku, nie tylko najmłodsi.
Za scenografię i wykonanie lalek do spektaklu odpowiada artystyczny tandem – Agata Andrusyszyn-Chwastek i Patryk Chwastek. Została ona stworzona z rzeczy z recyklingu zebranych na potrzeby sztuki. Co więcej, na scenie zobaczymy także lalki wykonane przez dzieci na warsztatach.

Konferencja prasowa z udziałem reżyserki i aktorów odbędzie się we wtorek, 5 grudnia o godzinie 14.00 w sali Andersena na poziomie 2 Centrum Spotkań Kultur. Po krótkim pokazie dla prasy zaprosimy na spotkanie z twórcami do Mediateki także na poziomie 2.
Zostanie na niej zaprezentowany fragment spektaklu, zapraszamy również fotografów. Premiera pedagogiczna rozpocznie się w piątek, 8 grudnia o godzinie 17.00, prasowa dzień później, 9 grudnia także o 17.00.

„Dziób w dziób”, Malina Prześluga

OBSADA:
Katarzyna Borek, Bożena Dragun, Piotr Bublewicz, Roma Drozdówna,
Jacek Dragun, Bartosz Siwek, Kacper Kubiec, Maria Wąsiel
TWÓRCY:
reżyseria: Elżbieta Depta
scenografia: Agata Andrusyszyn-Chwastek
twórca lalek: Patryk Chwastek
muzyka: Łukasz Maciej Szymborski