Na starym strychu wiszą lustra. Wiszą i strasznie się nudzą. Nagle jedno z nich dostrzega świat i zaczyna snuć swą „opowieść czwartku”. Widzi rozległy krajobraz i dwóch braci, którzy postanawiają się zamienić za życia. Wynika z tego cała masa kłopotów i przygód, które znajdują swój finał w krainie Władcy Wód wśród ławic kolorowych ryb i śpiewu pięknych syren. Ale to nie jedyna opowieść luster – być może prawdziwa, a być może zmyślona. Otóż, któregoś dnia poczciwy Referent Urzędu ds. Łatwego Rozchodu zapragnął być rybą i poczuć orzeźwiającą toń krystalicznej wody. Nieoczekiwanie jego niedorzeczne życzenie się spełnia i zamienia się w ogromnego karpia i dołącza do królestwa Władcy Wód aby objąć tam posadę w podwodnym urzędzie i pewnie żyło by mu się bardzo przyjemnie, gdyby pewnego dnia nie musiał stawić czoła konsekwencjom wynikającym z faktu bycia rybą. Zostaje wyłowiony z morza i przekazany kucharzowi. Zabawa się skończyła i robi się naprawdę gorąco…
„Lustra opowiadają w czwartek” to barwa i aktualna opowieść o odwiecznym ludzkim pragnieniu aby stać się kimś innym i żyć nieswoim życiem. To żartobliwe rozliczenie z przeświadczeniem, że inni mają lepiej i zachęta aby mocno uchwycić swoje własne szczęście i rozwijać swój własny potencjał – mówi reżyserka spektaklu Karolina Kirsz.

Spektakl jest przesycony szaloną energią, a całość komentują zabawne i współczesne w swej formie piosenki.

Adaptacja sztuki jest częścią projektu „Teatr Luster”, realizowanego przez PO Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, przy współpracy z Teatrem H. Ch. Andersena w Lublinie i Stowarzyszeniem Dwór w Bronicach. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy widzów od 8 roku życia.

TWÓRCY:
Karolina Kirsz – reżyseria i adaptacja tekstu
Adrianna Matwiejczuk – scenografia i kostiumy
Jacek Mazurkiewicz – muzyka
Martyna Kander, Julia Skrzynecka- instalacja lustrzana
Martyna Groth – koordynator ds. finansowych
Aleksandra Matlingiewicz – koordynator produkcji
Agnieszka Koecher-Hensel – koncepcja i koordynacja merytoryczna
Paweł Dobrzycki – konsultacja merytoryczna
Justyna Zając – foto i dokumentacja projektu

UWAGA! Wstęp jest bezpłatny, ale mamy ograniczoną liczbę miejsc. Osoby, które chcą zobaczyć spektakl prosimy o zapisanie się osobiście w Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin lub telefonicznie tel. 81 532 32 25, tel. 502 663 873, tel. 882 437 343 od wtorku do piątku w godzinach 11.00-15.00 oraz 2 godziny przed spektaklem.