Z prawdziwą przyjemnością i wielką radością pragnę podzielić się informacją, że władze Lublina zadecydowały, że po 58 latach lubelski Teatr im. H. Ch. Andersena zmienia swoją siedzibę; oczywiście nie natychmiast. Cały proces przeniesienia trwać będzie około dwóch lat, jako, że nowa siedziba – budynek byłego Domu Kultury Kolejarza – wymaga nie tylko remontu, ale i gruntownej przebudowy.
Po 58 latach mamy – my z „Andersena” i Wy, nasi widzowie – nadzieję i szansę na profesjonalny budynek teatralny, z dużą, przestronną sceną, zaopatrzoną w sznurownię, kieszenie, zaplecze i garderoby, z amfiteatralną widownią na 250, przystosowana dla osób niepełnosprawnych! Spełniają się więc marzenia chyba wszystkich dyrektorów „Andersena” o lepszych warunkach dla pracowników i widzów, tym bardziej, że pojawia się możliwość rozszerzenia działalności o cały
program edukacji kulturalnej i artystycznej, we współpracy z istniejącymi już w nowym budynku instytucjami, takimi jak filia biblioteki miejskiej. I choć wielu z naszych przyjaciół i widzów nie może zrozumieć naszej radości z opuszczenia dotychczasowej siedziby na Starym Mieście, to my jedyni – „andersenowcy” – wiemy o trudnościach i niedogodnościach pracy w dotychczasowej siedzibie. Tak jak Wy widzowie wiecie jak niewygodna i duszna bywa nasza widownia! A jeśli nie dało się tego zauważyć przez Was – to tylko poczytujemy sobie to za nasz sukces. W końcu widzowie przychodzą do teatru na spektakle, a nie na problemy! Zatem już teraz zapraszamy Państwa za dwa lata do nowej siedziby – a póki co, trzymamy kciuki za „pomyślność wiatrów” wiejących w nasze żagle.