Bilet do teatru za 500 groszy | Dzień Teatru Publicznego

Bilety będzie można kupić w kasie teatru  13 maja od godziny 9.00

Po raz trzeci bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”. W tym roku bilety w specjalnej cenie można kupić bilet na spektakl „Zwierzęta Doktora Dolittle

„Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw.

W tym roku w ramach akcji 97 teatrów z 38 polskich miast pokaże 98 spektakli. Do Miniatury zapraszamy na adaptację opowiadań Stanisława Lema „Bajki robotów” dla widzów od 6 lat, w której można zobaczyć prawdziwe roboty, a także theremin, jedyny instrument, na którym się gra bez dotykania go.

Pomysł Dnia Teatru Publicznego zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło wtedy blisko 50 tysięcy widzów.

Każdego roku kwota za bilet odnosi się do istotnej liczby związanej z teatrem. Tym razem to liczba spektakli premierowych w ostatnim sezonie, których twórcy wykorzystali do rozmowy z widzami współcześnie napisane teksty.

więcej o akcji www.dzienteatrupublicznego.pl